Sürücü Sağlık Raporu

Örnek Sürücü Sağlık Raporu

Örnek Sürücü Sağlık Raporu (e-rapor)

Sürücü Adayları ve Sürücüler için Sağlık Raporu sağlık ocağında aile hekiminizden ücretsiz bir şekilde alınabilmektedir. Muayeneden önce E-Devlet üzerinden T.C. Kimlik No ve E-Devlet şifrenizle giriş yaparak Kişisel Sağlık Bilgi Formu'nu doldurmanız gerekmektedir. Gözlük veya tıbbi cihaz kullanıyorsanız muayeneye gözlük veya tıbbi cihaz ile gitmeniz gerekmektedir. Aile hekimiz tarafından yapılan muayene sonrasında herhangi bir bulguya rastlanmazsa ve sağlık açısından sürücü belgesi alabileceğinize kanaat getirilirse sağlık raporunuz verilecektir.

Aksi takdirde bir veya birden fazla uzmanlık gerektiren bir bulgu varsa aile hekiminiz uzman tabibe veya uzman tabiplere sevkedecektir. sağlık raporunuzla uzman tabip muayenelerinden sonra sürücü belgesi alabileceğinize kanaat getirilirse sağlık raporunuz onaylanacaktır.

Not: E-Rapor sistemi üzerinden Elektronik imzalı olarak düzenlenen e-raporlarda fotoğraf bulunma zorunluluğu yoktur. Ancak Islak imzalı olarak düzenlenen Sürücü olur sağlık raporları fotoğraflı olması gerekmektedir.

Sürücü Sağlık Raporları 2019 yılından itibaren elektronik imzalı olarak düzenlenmektedir. Sürücü Sağlık Raporunuzu e-imzalı olarak aldıysanız üzerinde bulunan barkod ile E-Rapor Doğrulama Sayfasından veya E-Devlet şifrenizle e-İmzalı Sürücü Raporları Sorgulama sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Sürücü Sağlık Raporunda yer alan kısıtlama ve araç uyarlama kodları listesi

Aile Hekimi Sorgulama


MENÜ


SINAVLAR